אתם נמצאים במערכת יחסים. בן/בת הזוג מעוניינים ביחסי מין. אתם לא. אמרו להם.
עדיף שתגידו להם לפני שאתם מוצאים את עצמכם בסיטואציה אינטימית אבל אם החלטתם לחכות עד הרגע האחרונה,
היו בטוחים בעצמכם ואמרו להם שאתם לא מוכנים עדיין.

צעדים:
1. אם אתם יודעים שאינכם מעוניינים ביחסי מין בתחילת מערכת היחסים, אמרו זאת לבני זוגכם בתחילת מערכת היחסים. אל תדחו את זה לרגע האחרון.
2. אמרו לבני זוגכם ישירות שאתם לא מוכנים עדיין לקיום יחסי מין. יהיה קשה יותר להגיד להם את זה כאשר אתם נמצאים כבר במצב אינטימי לכן פשוט אמרו להם לפני. אם הם באמת אוהבים אתכם הם יכבדו את רצונותיכם.
3. שתפו אותם בסיבות שבגללן אתם לא מעוניינים ביחסי המין. אם החלטת לחכות עד לחתונה או להימנע ממחלות מין או מהריון זה לגיטימי לחלוטין.
4. אם בני זוגכם יכולים לכבד את רצונותיכם מערכת יחסים יכולה להמשיך אך אם בני זוגכם אינם מכבדים את רצונותיכם עדיף שתמצאו בני זוג אחרים.

טיפים:
 תקשורת היא הדבר הכי חשוב במערכת יחסים. לפני שאתם נכנסים לחדר המיטות בני זוגכם צריכים לדעת אם אתם מוכנים לקיום יחסי מין או לא.
 אמרו להם להפסיק אם אתם מרגישים שלא בנוח עם מה שהם עושים.
 אתם מחויבים להגיד לבני זוגכם אם יש לכם איזה שהיא מחלת מין אשר מונעת מכם לקיים יחסי מין.
 העובדה שאינכם בתולים אינה אומרת שאתם חייבים להמשיך לשכב עם אנשים אחרים. מה שחשוב זו התחושה שלכם עם עצמכם ועם בני זוגכם הנוכחים.
 אתם לא חייבים לקיים יחסי מין עם בני זוגכם. אחרי הכול אם כל מה שמעניין אותם זה רק יחסי המין מערכת היחסים לא תצליח בכל מקרה.
 אתם לא חייבים לחלוק עם בני זוגכם את ההיסטוריה המינית שלכם אך אם שכבתם עם אחרים כדאי שתבדקו את עצמכם כדי שלא תחלו או תדביקו בני זוג אחרים במחלות מין.
 רכשו מכשיר שיעזור לכם להגן על עצמכם במקרה שמישהו כופה עליכם יחסי מין.
 תמיד, אבל תמיד עשו סקס מוגן.