חובת ההשקעה(מאת ליאת מוזס)

מי לא אוהב לאהוב??? מי לא אוהב להרגיש נאהב??? כולנו אוהבים לאהוב וכולנו אוהבים להרגיש נאהבים, נחשקים, מושכים ושמישהו דואג לנו.

לכן ישנההאהבה– אהבהשבינו לבינה!

כל זוג בתחילת דרכו, כשמכיר האחד את השני ועדיין לא השלימו את הפאזל על מנת לראות את התמונה השלמה של בן המין השני, ובאותה העתהפאזל הוא בזמן הרכבה, מנסים לעשות את הרושם הטוב ביותר האחד כלפי השני, מדוע? הואיל ובהתחלה הרושם הראשוני קובע. נכון, בהתחלה קובעהמראה הויזואלי, אחר כך קובעתהנשמה הפנימית מה היא משדרת– מה שיש לה להגיד והאם היא מתקשרת לבן המין השני ובסוף קובעותתכונות האופיהאחד של השני.

בתחילת הקשר, הכל יפה, ורוד ומתקתק... כולם נחמדים, מכבדים האחד את השני, מתלבשים יפה ומשקיעים, לעיתים הגבר קונה לחברתו פרחים, לעיתים קונים האחד לשני מתנות, מתגנדרים, מתבשמים ועושים את הרושם של נופת צופים.... הכל יפה וטוב ורדים ושושנים. בהתחלה, כולנו מנומסים, שום קללה או ניבול פה לא יוצא מפינו – כולנו הכי עדינים שבעולם ואט אט, ככל שעובר הזמן, מתגלה הדמות האמיתית שלנו, הואיל וכמה זמן אדם יכול לשחק.... גם סרט טוב או טלנובלה טובה בסוף נגמרת.....

לכן, לעיתים, בשל השנים העוברות ובשל ההרגל המתמשך והבנאליות המתמשכת, בני הזוג, בלא משים לב, מתחילים קצת להתרגל למין השני ובעקבות כך, גם לתת פחות תשומת לב לבן המין השני, פחות מחמאות, פחות אהבה,לעיתים אף יש ירידה בחשק המיני... וכל זה מדוע? הואיל ואנו בתת ההכרה או בהכרה עצמה, מאמינים שבן המין השני בכיס שלנו וכבר רגיל אלינו, אך הדבר הינו טעות בעליל.

קשר של אהבה צריך להשתבח עם השנים כמו יין ולא לדעוך.

על מנת שהקשר ישתבח עם השנים ולא ידעך להלן מספר עצות מועילות היכולות לשפר לכם את הזוגיות שיפור ניכר שלא חלמתם עליו בחלומות הכי ורודים ומתוקים שהיו לכם, להלן טיפים קלים, פשוטים ונחמדים, שעם מעט תשומת לב וחשק מהלב להשתמש בהם, האהבה שלכם תרקיע שחקים ותגיע למימדים שלא חלמתם עליהם.

*כמה נחמד להיות בעבודה ולקבלs.m.sמבן הזוג ולכתוב לפחות שתי מילים אוהב/ת אותך, אם לא יותר משתיים???

*כמה טוב ונעים להשאיר פתקי אהבה במקומות שונים בבית, כשבן הזוג בכלל לא יעלה על הדעת שקיים פתק כזה שעשוי לעשות לו את היום... ניתן לשים פתק (בתום היום) במקרר, במידה ויודעים שלמחרת היום בן/בת הזוג יפתח את המקרר ראשון (לכתוב לו/לה כמה את/ה אוהב/ת אותו/תה ומעריך/כה אותו/ה ועוד כמה מילים טובות) כשבן/בת הזוג יפתחו את המקרר בבוקר, זה יעשה להם הרגשה טובה וחיוך גדול מאוזן לאוזן.

*כמה טוב ונעים לשמוע מחמאות מבן/בת הזוג. המחמאות לא צריכות להיות רק בתחילת הקשר אלא לאורך כל הקשר. כשגבר מחמיא לחברתו /רעייתו על איך שהיא נראית טוב, הוא באותו היוםכבש אותה. עצם זה שהיא יודעת שהוא נמשך אליה, היא באופן אוטומטי נמסה לרגליו... לא אתפלא אם אחרי מחמאה על המראה החיצוני של בת הזוג – היא לא תרצה ישר להגיע עמו למיטה בסוף הערב, אם לא בהתחלה.... כשבן הזוג נותן מחמאה על המראה הויזואלי של חברתו / אשתו – היא מייד מרגישהנערצת,מושכתואוטומטית, בלי לשים לב – היא מתמסרת לגבר שאיתה בקלות וללא שאלות מיותרות. ואותו הדבר לגבי הנשים: גם נשים צריכות לתת מחמאה לגבר איתן, הרי:נאה דורש נאה מקיים. הגבר שאיתך צריך לחוש שהואהגבר שלך, שהוא מגן עלייך, שכאשר הוא לצידך את לא פוחדת, את מוגנת. את מצידך צריכה להחמיא לו, גם על מעשיו הטובים, גם על צורתו החיצונית וגם על היותו מפנק במיטה – אם הוא כזה ואם לא, אזי להסביר לו כיצד להיות כזה ואחרי שיהיה – לתת לו חיזוק חיובי ולהחמיא לו. גבר אוהב להיותגברבמיטה ולהראות לאישה שאיתו שהוא הביא אותה לסיפוק אדיר ולכן, לא יזיק מידי פעם לתת פרגון לגבר שאיתך על היותו נהדר במיטה ועל כך שנהנת מהטוב והכייף שעשה לך במיטה. כמו כן, לא יזיק לתת לו מחמאות על המראה הויזואלי שלו – על מנת שידע שאת נמשכת אליו. המחמאות צריכות לבוא משני הצדדים, הואיל ואם צד אחד יתן רק מחמאה והצד השני לאו, הצד שלא מקבל מחמאה ירגיש נחות והצד המקבל מחמאות ירגיש עליונות והדבר לא טוב לקשר. לכן, שני בני הזוג צריכים להחמיא האחד לשני בתדירות מסוימת, נורמאלית – בצורה אמיתית ולא צבועה (אחרת מרגישים).

*מגע– המגע הוא דבר מאוד חשוב בקשר. הןהמגע המיני, הסקסיסטי והןהמגע המלטף, המענג, המפנק – שלא תלוי בדבר, פשוט אהבה וליטוף נטו. כל גבר ובפרט כל אישה (אשר ידועה כיותר רגשנית) אוהבת שהגבר שלה מלטף אותה, עושה לה מסז' לעיתים, מלטף לה את השיער, דבר הגורם לאישה להרגישנאהבתולא רק כאובייקט מיני. והדגש כאן עלנאהבתולא נחשקת. כמובן, שאישה צריכה להרגיש גםנחשקתוכאן נכנס האלמנט של מגע במובן המיני. גבר ואישה כאחד – צריכים לפנק ולענג האחד את השני במין, ללא גבולות ולאורך כל השנים, למרות שיש רגעים שיותר קשה, הואיל ויש ילדים, או בשל הבנאליות שבקשר, אך אסור להפסיק במגע החושני, הסקסיסטי, בריגושים הללו – כמו שהיו בהתחלה. לשיטתי, תמיד אבל תמיד צריך להשקיע בסקס טוב בקשר, לגוון (בפרט ככל שעוברות השנים), לענג, לעשות דברים ביזאריים (כל זוג ומה שמתאים לו).... עדיף לעשות את כל הכיף בסקס וכל הדברים המהנים, הגורמים לריגושים, הביזאריות המיוחדת שמכניסה קצת פלפל למיטה, הדברים המיוחדים או החפצים המיוחדים הגורמים לשינוי ועינוג מבחינה סקסיסטית וגורמים לאתגר כלפי בן המין השני – דברים שכאשר עושים אותם בחדר המיטות – למחרת הבוקר קמים עם חיוך וחושבים על ליל אמש איך היה וכמה טוב היה. בצורה כזאתלא הגבר ולא האישהיחפשו בחוץ.וגם אם יקבלו את התיאבון בחוץ, יבואו ויאכלו בבית. אך הכי הכי עדיף – שיקבלו התיאבון בבית ויאכלו בבית ולשם כך צריך השקעה. ובנוסף לכך, למעט העובדה שחובה לעשות סקס טוב לאורך כל השנים ולא להתעצל, בן/בת הזוג צריכים להשקיע במראה הויזואלי שלהם, תמיד להיראות במיטבם, תמיד ללבוש בגדים עליוניים ותחתונים סקסיים, תמיד להריח טוב, להיות מסודרים אסטתיים ונקיים – על מנת שבן המין השני יתגרה מהמראה שלידו ויחשוק בו... ושוב, החכמה היא להמשיך עם זה לאורך כל הדרך וכל החיים, למרות שלפעמים החיים חזקים מאתנו ועם כל הבעיות, משכנתא, אוברדרפט, ילדים וכו' לא כל כך בא לשים דגש על המראה הויזואלי הסקסיסטי – בכל זאת – כדאי ורצוי להשקיע בזה.... כי אם קצת קשה בפרמטריםאחרים, לפחות שבסקס יהיה טוב, קליל ומשעשע.

*במידה ונקלעתם למצב של ריב ומדון, קונפליקט או התפלמסות, לעולם, אבל ממש לעולםואסור בתכלית האיסורללכת לישון כועסים. זהו מתכון טוב להמשך הריב ביום שאחרי. תמיד צריך להשלים טרם השינה, לדבר על הדברים ולהגיע לפתרונות בכל דבר ועניין, גם אם זה יקח עד אמצע הלילה. שווה לילה אחד לישון פחות שעות, אך את השעות שתיוותרנה לישון טוב מאשר לישון יותר שעות – שבעצם השינה היא לא שינה, הואיל ואנו כעוסים. בשום מקרה של ריב, שעדיף לא יקרה, אך אם קרה – אסור להגיע למצב שבורחים מהבית, על מנת לחנך את הצד השני. זהו דבר שצריך להוקיע אותו מהשורש. תמיד צריך ליישר את ההדורים ולפתוח דף חדש, הרי סך הכל בני הזוג אוהבים אחד את השני ולפעמים עקב פליטת פה לא במקום, או מעשה לא במקום, הדבר יכול להוביל לקונפליקט ולצורך לברוח מהמציאות וזאת הטעות, כי עם המציאות צריך להתמודד ולא לברוח. וכמו כן, לעולם, אבל לעולם – אסור לריב ליד ההורים של מי מבני הזוג. תמיד תזכרו שבני הזוג אוהבים האחד את השני וגם אם הם רבים – הם אחר כך ישלימו ויאהבו, הואיל והאהבה נשארת בלב והרגשות נשארים בלב. אך ההורים של בן המין השני לא יראו ריב כזה בצורה יפה ובדרך כלל ינסו לגונן על הבן/בת שלהם. לכן, אף פעם אסור לריב בפני משפחה. מה עוד שהמשפחה של בן המין השני לעולם לא תשכח זאת (גם אם יראו שכך), אך אם תריבו ביניכם לבין עצמכם – סביר להניח שבמשך הזמן תשכחו מהריב, הואיל והאהבה גוברת... ומים רבים לא יכבו את האהבה ונהרות לא ישטוה.

*אם נגרום לבן/בת הזוג להרגיש מלך/מלכה במחיצתנו – דיינו. בן/בת הזוג צריכים להרגיש שהצד השני מרגיש שהם עולם ומלואו עבורם. נכון שלכל אחד יש את המסגרת שלו, את החברים שלו, את השעות הקצובות שרוצה הוא לעצמו, על מנת לעשות את הדברים שהוא אוהב, אך במקביל קיים הצורך בלתת לצד השני תחושה שהוא מלך (מינימום נסיך....) ולתת לו את ההרגשה הטובה שהוא/היא מרכז העניינים.

מכל האמור לעיל, עולה כי באהבה וזוגיות ישנה חובת ההשקעה. מי שלא משקיע, הקשר ילך וידעך עם הזמן וכמו כן המשיכה המינית תדעך, דבר שאיננו חפצים בו. ומי שמשקיע ונותן לצד השני תחושה שהוא הכי טוב עבורו, שהוא נסיך/כה שלו ובמקביל נותן לו את מרחב המחייה שלו לתעסוקה שלו (לבדו) לעיתים, יצליח בקשר והקשר ילך ויהיה חזק יותר עם השנים... כמו גזע עץ – ככל שהעץ גדל – כך הגזע נהיה חזק, איתן ויציב במשך השנים – כך ההקשה היא על האהבה והזוגיות.

ולכן, מילת המפתח היאה ש ק ע ה,במלוא מובן המילה. תשקיע – תקטוף את הפירות, לא תשקיע – תשקע ותשקע עד לתחתית הקרקעית וכבר יהיה מאוחר מדיי ולא תוכלו לצוף...

השקעה בזוגיות–לעולםלאלמעודבעניין זה–לכלהשקעהישבסוףתמורה ....חיבוקים ונשיקות ליאת מוזס!