רגע לפני שאתה פונה להתחיל עם בחורה, אתה לפתע מוצא עצמך מלווה ברגשות מעורבים של חשש ואף לעיתים אפוף בחוסר אופטימיות ובהערכה עצמית נמוכה לגבי עצמך.
החרדה שלנו נגרמת כתוצאה מהמחשבות השליליות שאנו ממהרים לחשוב עליהן.
מחשבות הן דבר מאוד מהיר והן משפיעות על הרגשות שלנו ברמה שלא נוכל לתאר, וזאת אפילו מבלי שנשים לב.
לכן, לפני שאתה מנסה לעשות צעד, חשוב עם עצמך.. ולמד לסנן את המחשבות השליליות שחומקות אוטומאטית אל תוך קו מחשבתך..
ולמד שהמטרה היא שבזמן אמת תוכל לזהות את המחשבות והתחושות השליליות ותאמר לעצמך במקומן את המחשבות החיוביות, הנכונות והמתאימות לך.
חשוב מאוד שתאמין במחשבות החיוביות שתשנן לעצמך, ולא סתם תזרוק לעצמך משפטים אופטימיים כשמראש אתה לא נותן להם צ'אנס לחלחל לאמונתך.
באמצעות יישום גישה זו, תביא לעצמך עם הזמן יכולת גדולה יותר של זיהוי המחשבות השליליות ותביא להקטנתן ואף לביטולן לחלוטין, וכל זאת בהתאם להשפעת החרדות שלך עליך.
לדוגמא, כאשר ברצונך להתחיל לדבר עם בחורה במטרה לקבל את מספר הטלפון שלה, אתה לפתע מוצא עצמך מלווה בהמון תחושות שליליות וחושב אוטומאטית על מצבים שליליים שעלולים לקרות עצם המגע שלך עם אותה אובייקט מתבקש.

להלן מספר מצבים שליליים אליהם אתה עלול להגיע ולצידם מחשבות חיוביות שכדאי לקבל.

לעיתים כשאנו נמצאים בחרדות ובבישנות ובחוסר אמונה לגבי היכולת של עצמנו אנחנו מוצאים עצמנו מגמגמים. כתוצאה מכך המחשבות האוטומאטיות הראשונות שחודרות לקו מחשבתנו הם, אוי ואבוי, עכשיו היא תחשוב שאני אידיוט!, היא בטח תחשוב שאני טיפש ויותר גרוע מזה.. אפילו מוזר?!
והפחד הכי גדול ואם היא תצחק עלי...?! מחשבות כאלה לא תורמות לך בכלל ועוד במיוחד כשאתה נמצא בזמן אמת ומנסה לעשות צעד להתחיל עם הבחורה שאיתרה נפשך. החששות האלה יכולים לגרום לך לחשוב שהבחורה עלולה להסיק שאתה לא יודע לנהל שיחה ולא בטוח בעצמך בכלל.
הדרך החיובית כשאתה נמצא במצב כזה היא ישירות לאתר את המחשבות החיוביות ולהגיד לעצמך שאם הבחורה אכן נחמדה ומתאימה לך, היא לא תראה את עצם הגימגום שלך והביישנות שלך כדבר שלילי (ותיתן לשליליות משקל כבד) אלא תראה בכך דבר חיובי!

כשנמצאים במצב של מבוכה ורצון להרשים את הבחורה, תמיד חושבים על השאלה הבאה מה נשאל כעת?! ,ואם לא יהיה לי מה להגיד עכשיו?!, במצב הזה אתה מתוח כמו קפיץ, מנסה להרשים את הבחורה כל משך השיחה ולעיתים זה לא יוצא לך כל כך טוב...
יש דבר חשוב שצריך להפנים, לא תמיד חייב שיהיה לך מה להגיד בכדי שאתה תתחבב על ידה, גם לא להגיד משפט אחרי 10 שניות של שקט לא יגרום לה לברוח ולחשוב שאתה מטומטם. הפנם מחשבות חיוביות כגון:- אני מניח שהיא יכולה לראות שאני קצת מתרגש ומתבייש,
לכן היא יכולה להבין שאני לא במיטבי ושהשיחות קצת יצאו מאולצות ומגומגמות..בוודאי היא תוכל להבין אותי יותר משום שהיא אולי כבר היתה במצבים כאלה, לכן סביר להניח שהיא לא תחשוב עלי דברים שליליים כל עוד הייתי במצב של מבוכה, לחץ וביישנות.

גברים מוצאים את עצמם בתחושה של ואם היא תחשוב שאני מתחיל איתה ואז לא תרצה להמשיך לדבר איתי!?, מה שאתם לא מבינים זה שכל עוד ובחור זר ניגש לבחורה, הרי שזה מובן מאליו לבחורה שאתה מנסה להתחיל איתה ולא מנסה להיות רק ידיד שלה..
בכל אופן, כשאתה ניגש לבחורה ונתקף במחשבות שליליות ובפחדים של ואם היא לא תרצה..? , ואם היא תדחה אותי מה יהיה איתי אז?! התחושות החיוביות שאתה צריך להפנים במצב הזה הן שגם אתה היית לפחות פעם אחת בחייך (אם לא מיליון פעם)
במצב שדיברת עם בחורה והרגשת שלא בא לך להמשיך לשתף פעולה ולדבר איתה בניגוד לרצונך. לכן, אמור לעצמך שאם האובייקט שבחרת רומזת לך בעדינות (או אולי אפילו היית מקווה וזה היה עדין), זאת זכותה המלאה לבחור בכך. אני לא אכריח אותה כמו שלא הייתי רוצה שיכריחו אותי. ויאללה להמשיך לבחורה הבאה!

חוסר ניסיון של גבר אף הוא לעיתים תופס מרכז גדול בתחושות השליליות המלוות גברים. בטח היא תראה שאני לחוץ ותבין שאני חסר ניסיון ולכן תסמן עלי איקס כבר מעכשיו!, אולי היא תסיק שחוסר הניסיון שלי מעיד על כך שמשהו לא בסדר בי...
נכון, זה מלחיץ, אך מה שאתה לא יודע הוא שבחורה תעדיף בחור חסר ניסיון על פני בחור עשיר ניסיון שכל שני וחמישי מחליף בחורה. והיה והיא חושבת שאתה מוזר.. מדוע שמחשבה של אדם זר צריכה להשפיע עליך ולאכזב אותך?! הרי היא לא מכירה אותך.. תחשוש יותר כשאדם שכ-ן מכיר אותך חושב שאתה מוזר.

ולבסוף, הגעת לשלב של שאילת השאלה -אפשר לקבל את הטלפון שלך??..
אחרי שבחנת את השיחה, חקרת איך היא מגיבה לכל מילה קטנה שהוצאת מהפה, שמת לב אם היא לועגת לך או לא.. רק אז תוכל לדעת אם כדאי בכלל לשאול את השאלה. בוודאי שבמשך כל השיחה חיכית לזמן המתאים לשאלה ופחדת שבכלל לא תגיע לרגע הזה והיא כבר תנפנף אותך עד אז!
אם הכל עבר בשלום והיא נחמדה וחביבה וזורמת איתך ומצאת לנכון שהיא מתאימה לך.. תשאל אותה בביטחון ואל תחשוב על מחשבות שליליות כי לבסוף ההפסד יהיה רק שלך ואתה תהיה בתחושה של ואם כן הייתי שואל?! מה היה יכול להיות אז?
אז תפסיק לחשוב על ואם .. ואם.. ואם.. אם היא תענה בחיוב אז נחמד לך עברת את המבחן של עצמך בהצלחה! ואם לא... אז היא פשוט לא מתאימה לך!

בהצלחה באיתור הבחורה המתאימה!