מגעים – לתת על מנת לקבל(ליאת מוזס)

העור הוא האיבר הגדול ביותר בגופנו, והוא קולט יותר מידע על פעילות מינית מאשר כל איבר אחר בגופנו. עובדה זו חשובה לנו ביותר במהלך התעלסות, הואיל והדרך בה אנו משתמשים בעורנו יכולה ליצור את ההבדל שביןהתנסות מינית רגילה לבין מגע גופני קסום.

מספרם העצום של התחושות אשר העור יכול לקלוט, בו זמנית, מראה לנו את היכולת להפוך את המין ליותר מאשר עוד חוויה מהנה.

העור מסוגל לחוש טמפרטורה, מגע עדין, לחץ, כאב, ויברציות ותחושות רבות אחרות ומגוונות, המאפשרות לנו משוב מיידי על מצב הגוף בזמן ההתעלסות. אמנות המגע חיונית ביותר על מנת להשיג מין מספק ומהנה, ואכן, לכל אחד מאיתנו יש את צורת המגע והתחושות המשפיעות עליו ביותר, אם לחיוב ואם לשלילה, להנאה או לדחייה.....

החלקהתחושתישל המוח מחולקלאזורים שונים המקבלים מידע מחלקים שונים של גופנו. האזורים מעבירי התחושות החזקים ביותר הינםכפות הידיים, השפתיים, הפנים והרגליים. כמה שקשה להאמין – אברי המין אינם רגישים למגע כמואצבעות הרגלים, אולם אין עובדה זו גורעת מרמת רגישותם בפני עצמם. כל גבר/אישה מנוסים מכירים אתרמת הרגישות של פין הגבר או נרתיק האישה.

אזור הראש והצוואר

הכרה וידע מוקדם של תחושות אלו יעזרו לנו להגיע לרמת הנאה גבוהה בין בני הזוג. לא מפליא כי חלק ניכר מחיבוקים וליטופים מתמקדים באזור הראש והצוואר, לא רק מפני שאזורים אלה הינם נגישים בקלות למגע, אלא גם בשל שאזורים תחושתיים רחבי במוח מתמקדים בהם. עובדה זו מסבירה מדוע אנשים רבים כל כך נהנים מנשיקות בצווארם, אוזניהם, שפתיהם, פניהם ולשונם – מוכר לכם???

אזור הידיים והאצבעות

למרות כל האמור לעיל, אנו נוטים לייחס חשיבות מרובה מדילידינו, בהנאותינוואצבעותינו בשעת משחק האהבה המקדים. ישנם אנשים המתגרים רק ממראה בת זוגתם מוצצת את הבוהן שלהם בשעת ההתעלסות, הדבר מעיד עד כמההגירוי הינו גם באיברים כמו הידיים. האצבעות מזוהות במידה רבה כאיבר תחושתי רגיש. דבר זה הופך את מציצת אחת מבין אצבעותינו או (רגלנו) לעינוג מיוחד, אשר אוהבים נוטים לייחס לו חשיבות רבה למדי (לא כולם, לכן לא אכליל אך חלקנו).

למותר לציין, כי בני זוג הרוצים להפיק א המיטב מהחיים החושניים שלהם ביחד, רצוי שישאו מידע זה בליבם וינסו למפות את גופו של בן זוגם לפי אזורי תחושה מיוחדים.

נסו למשל מגע קל, מגע קשה יותר, מכות קלות (סאדו????)חום, קור, מגע חטוף וכן שימוש באביזרים שונים כמו פרווה, משי, עור או גומי(וכמובן אביזרי מין הנמצאים בכל חנות וקל להשיגם על מנת לגרום לסקס להיות יותר מענג, מושך ומפתה). נשיפת אוויר על עור רטוב יכולה ליצור תחושה מעוררת ומרגשת אף היא.

עצה קטנה: נסו לעסות את העור עם משחה המיועדת להרפיית שרירים מתוחים – כך תשתחררו יותר באקט עצמו. כאשר אתם מנסים תחושה חדשה, בקשו מבן/בת הזוג לספר לכם על מידת הנאתו/ה מכך. אם משהו מוצא חן בעיניו או בעיניה במיוחד, נסו לעשות זאת טוב יותר על ידי הגברת התחושה או הדרך בה אתם עושים זאת, כך שתגיעו לרמה גבוהה יותר של גירוי לפני שאתם עוברים לגירוי אחר או לאקט עצמו.

בני זוג רבים מוצאי כי גירויים חזקים כמו מכות קלות (עד חזקות), נשיכות או צביטות, מהנות אותם ומגרות אותם ואפילו מגיעים לאורגזמה רק מהמכות, הנשיכות והצביטות האלה, דבר הגורם להגברת התחושה המינית והרצון לחוות מהר ככל האפשר את האקט עצמו.

*** חשוב לזכור באיזה שלב של התעלסות משתמשים בגירוי מסויים, על מנת למצות את האפקט שלו.

סביר להניח כיטפיחה קלהשהענקתם לבן/בת זוגכם כאשר ישבתם לראות טלויזיה,תקבל משמעות אחרת לגמריאם אותה טפיחה תהיה בעת משחק מקדים..... ואזי יהיו לה משמעויות אחרות, מיניות ומגרות.

בדרך כלל אנו נוהגים להיות רכים מדי וחוששים כאשר אנו משחקים באיברים האחד של השני. אולם אם נשכח לרגע את היותנו אנשים נחמדים ועדינים ונזנח את החיבוקים והנשיקות המוכרים והידועים, נוכל לגלות עולם חדש וקסום של תחושות הנגרמות בקלות רבה מאוד ממגע גופנו. לדוגמא: גבר מסוים עלול להתייחס לשדי אשתו/חברתו כאל יצורים עדינים שרצוי שיישארו עטופים בצמר גפן.... יתכן ורושם זה נוצר כתוצאה מעיתוי לא מתאים בזמן ההתעוררות המינית, בה הוא מתחיל לגעת בשדי חברתו/רעייתו,או שזה יום מסוים מתוך המחזור החודשי שבו שדיה רגישים במיוחד, אולם ייתכןובמהלך ימים אחרים מהחודש יהיה המגע הזה בשדיה הדבר המרגש והמענג ביותר בזמן ההתעלסותואולי ימצא כי בת זוגתו תדרוש מגע זה בתשוקה ולהט רב ביותר כאשר זה יעשה בעיתוי הנכון.

הגברים נוטים לחשוב על הפטמות כעל איבר שיש לטפל בו בכפפות של משי, אולם אנשים רבים משני המינים, גברים ונשים כאחד, די נהניםממעיכת הפטמות(שוב, לא בהכללה – בפרט לא אצל הגברים). ישנן נשים שאפילו אוהבות אתמעיכת הפטמות בחוזקה יחסית,כשהן לפני אורגזמה. נשים רבות משתוקקות בשלב זהלהגביר את סף הכאב, אולם הן מתביישות לבקש זאת מבן זוגן, הואיל והן פוחדות שהן תצטיירנה בפני בני זוגן כסוטות.

טפיחות ומכות קלות יכולות לעורר תגובות ארוטיות עזות, הואיל וכך מושגת זרימת דם גדולה יותר לאזור המגורה (אותו מכים) – נשים אוהבות זאת מאוד, גם אם חלקן מתביישות להגיד זאת.... הדבר הוא דבר מגרה ללא עוררין.טפיחות באזור האחוריים יגרמו לזרימה מוגברת לאיבר המין.

הואיל וההתעוררות המינית קשורה בזרימת דם מוגברת לאזור מסוים בגוף, אין זה מפליא כיצד המוח רושם את הדברים ומקשר בין אחד לשני. עובדה זו מסבירה מדוע זוגות רבים כל כך מוצאים כי טפיחות קלות על אחוריהם מגרות ומעוררות.

אם אחד מבני הזוג הינו עצור יותר ומרגיש רגשי אשם על שהוא מעורב ורוצה בתהליך המיני הזה, לא יהיה לו קשה לקבל טפיחות אלו כעונש סימבולי על כך ודבר זה עשוי לעזור לו להשתחרר מעכבות אלו.

***מנגנונים אלו ואחרים, הם לב ליבם של משחקים סאדו-מזוכיסטיים, כביכול, אשר זוגות משחקים***.

גורם הכאב כחלק אינטגראלי ממשחק המין אינו תפיסה חדשה והוא יכול להיות מוסבר ברמות שונות, קרי:הרמה הפשוטה ביותר, ניתן להסביר זאת כסימן לכך שאתם חושקים זה בזו בסערה רבה ומבקשים למצות יחס זה במין.בקצה השנישל כף המאזניים, ניתן להסביר זאת בכך שאחד משניכם הוא בעל דחפים לא שגרתיים ברמות פסיכולוגיות שונות, שיכול ואולי אף רצוי שייעזר בעזרה פסיכולוגית בשל דחפים אלה –אך כאן מדובר במשהו שממש לא שגרתי.

אולם רוב הזוגות הנהנים ממשחקים אלה אינם צריכים לחשוב על עצמם כמשונים או סוטים. הם פשוט מצאו כי תגובת העור לכאב מסוג זה מתורגמת במוחם להנאה בשעת המשחק המקדים.יתכן והרמה המוגברת של הורמונים, המופרשים מהמוח בעקבות הכאב, היא המגרה את הגוף להתעוררות מינית,וכמובן שיש המון הורמונים המופרשים בזמן זה וגורמים לגירוי הגוף ולהתעוררות המינית, כיוון שמין ומתח גורמים להשתחררות הורמונים דומים.

בהנחה שעור הגוף הוא כה חשוב בזמן התעלסות, הגיוני הדבר שנשגיח עליו ונטפל בו בהתאם.חשוב כי ניתן את דעתנו ונטפח במיוחד את עור ידינו,כיוון שאלו בעיקר יבואו במגע עם בן זוגנו. נסו לשמור עלעור נקי,ללא כתמי ניקוטין,ציפורניים קצרות ונקיות ועל כריות האצבעות שתהיינה רכות ורגישות. אם אצבעות ידיך מחוספסות מעבודה קשה, ודאי תמצא כי טיפוח העור, קרי:מריחת קרם ידיים, יום יומית לפני השינהתעזור לך להשיב להן את העדינות והגמישות הדרושה להן בזמן עיסוקי או התעלסות. לבד מרחיצה יומיומית, במיוחד לנשים, הרואות עצמן כלא נשיות וסקסיות אם הן שעירות באזורים מסוימים בגופן. אם הגעתם בין שניכם להסכמה מה סקסי ומה לא, הכל בא על מקומו בשלום. גברים מסוימים, למשל, מוצאים כי עור מגולח הינו לטעמם.... מצאו את דרך הביניים אשר שניכם מסכימים עליה ואולי תכלו להפוך את הטיפול בשערות הגוף לחלק מהחיים המיניים המשותפים שלכם. זוגות מסוימים קוצצים את שערות או ציפורני שותפיהם כחלק מהטיפוח ההדדי שלהםונשים מסוימות מגורות במיוחד מעצם הגילוח שבן זוגן מעניק לחלק מגופן, כמו לקו הביקיני או אזור אברי המין, כהכנה לקראת המגע המיני. טיפוח העור של בן זוגנו יכול להפוך לחלק משגרת ההתעלסות.סיבון הגבאועיסוי עם קרם גוף לתוך העור, או אפילוליטוף הדדי של הגוף הערום, יכול לעזור לשמירת העור והענקת החיבות הנאותה לאבר מיני זה בגופנו.

סוף דבר

מערכת יחסים זוגית וסקסיסטית הינה דבר המורכב מהמון דברים, לטיפה, חיבוק, נגיעה, מכות חלשות, אביזרים שונים, פינוק וכו'.....נסו לעשות זאת בכל עת אפשרית (כשיש זמן כמובן – ואם אין זמן, מצאו אותו), הואיל והדבר מוסיף ומפרה את חיי הזוגיות והמיניות.........נשיקות וחיבוקים.........ליאת מוזס!